Rhino Grasshopper 3D programinė įranga

Rhino ir Grasshopper

Rhino (Rhinoceros 3D) yra modeliavimo programinė įranga, dažniausiai naudojama architektūros, inžinerijos, pramoniniam, grafiniam projektavimui, papuošalų, automobilių, įvairių prototipų kūrimui.

Grasshopper yra Rhino algoritminio modeliavimo įskiepis, naudojantis vizualinę programavimo kalbą.

Įskiepis Grasshopper naudojamas pažangiam konstrukcijų projektavimui ir modeliavimui, parametriniam modeliavimui architektūroje bei gamyboje, atliekant šviesos srauto analizę, pastatų energetinio efektyvumo analizę ir kt.

Rhino programinė įranga

Rhino programinė įranga su daugybe efektyvių 3D modeliavimo įrankių leidžia labai tiksliai ir išsamiai kurti neįtikėtinas formas, nesvarbu, kuo remiamasi: brėžiniu, eskizu ar net 3D skenavimo duomenimis.

Rhino yra pagrįsta NURBS (Non-Uniform Rational Basis Splines) geometrija ir yra suderinama su dauguma projektavimo, modeliavimo, braižymo, CAM, prototipų kūrimo, renderininmo ir iliustravimo programų.

Grasshopper programinė įranga

Grasshopper leidžia įkelti Rhino geometriją (taškus, linijas, paviršius ir kt.), sukurti geometriją bei importuoti Grasshopper geometriją bei kitus parametrus atgal į Rhino (ar į kitus programinius paketus, pvz., Tekla Structures, Dlubal RFEM ir kt.).

Pirminė Grasshopper paskirtis yra generatyvinio algoritmo kūrimas. Algoritmai sukuriami jungiant komponentus ir parametrus. Komponentų išvesties duomenys naudojami kaip įvesties duomenys kitiems komponentams. Didžioji dalis Grasshopper komponentų generuoja 3D geometrijas, tačiau ši programinė įranga taip pat palaiko ir kitus algoritmus: skaitinius, tekstinius, garsinius, vizualinius, haptinius.

Kuo naudingas algoritmų įgalintas parametrinis BIM?

Algoritmų įgalintas parametrinis BIM – parametrinis projektavimas, susietas su parametriniu modeliavimu:

  • Supaprastinta sudėtingos geometrijos modeliavimą
  • Leidžia lengvai atkartoti skirtingus konstrukcijų parametrus ir analizuoti skirtingus projektavimo variantus
  • Ženkliai padidina produktyvumą, nes sutrumpėja projekto modifikavimo laikas
  • Didesnis efektyvumas projektuojant sudėtingus tiltus ir viadukus
  • Geresnės vizualizacijos ir simuliacijos leidžia sklandžiau bendradarbiauti visiems projekto dalyviams projektavimo etape
  • Leidžia matyti pakeitimus modelyje keičiant modelio parametrus realiu laiku
  • Leidžia daug paprasčiau sukurti pasikartojančias geometrijas, pvz., panašias jungtis ar geometrines savybes perkeliant kitiems elementams
  • Tai žingsnis link generatyvinio projektavimo, kuriame dirbtinis intelektas derinamas su parametriniu BIM

Susiję straipsniai:

Susiję renginiai:

Vebinaras „Medinių konstrukcijų projektavimas”

Bir
23

Pradžia: 2022-06-23 16:00

Pabaiga: 2022-06-23 17:30